Den první

Letos jsem na párty sraz programátorů vyrazil opět na kole. Počasí přálo, bylo po mrakem, takže se šlapalo celkem v pohodě. Samozřejmě je znát naložená bagáž pro 4 denní přežití, ale i ty 3 hodiny v sedle se v klidném tempu dali přežít i bez nějakého většího cyklo tréninku (letos jsem vyjel všehovšudy 5x, ale díky běhání jsou nohy na zátěž zvyklé) jen zadnice to v cílové destinaci pár hodin rozdýchavala.

Rekreační areál Drak je cca 2km za městem Křižanov. Je zde chatová oblast s dětskými tábory, takže tu je živo.

Po příjezdu vidím staré známé tváře a cítím, že to bude opět skvělý víkend. Ubytování je ve zděné dvoupodlažní budově. V přízemí je veliká kuchyně, společenská místnost, WC a hlavně výčep za rohem, kde se již směje 50tka Bernard 11° a 30tka Clocku. V prvním patře jsou pokoje a sociálka. V druhém to samé plus jedna konfereční místnost.

Přijel jsem ve správnou chvíli a rovnou se jde na večeři. Ve vedlejší budově je jídelna, kde máme zajištěno stravování. Snídaně, obědy i večeře tu mají chutné a v řádných porcích. Čtvrteční večeře je jednoduchá, ale dle reakcí mnohými oblíbená čočka s párkem. Chemix s Péťou přichystali i vlastní vege variantu pro bezmasé stravovatele.

Začínájí večerní aktivity. Na plátně se rozjíždí emulátor stařičkých her. Celé to běží na platformě Raspberry Pi a sklidilo to u zúčastněných úspěch.

Na řadu přišel i sám Prince of Persia.

Pokračuje se tradičně deskovými hrami. Moc je nehraju, ale na těchto akcích si pár her nenechám ujít. Kromě zábavy se lépe seznámím s dalšími účastníky. Jsou to všechno fajn lidi.

Den druhý

Ráno začínám v klidu snídaní. Od 10 hodin začíná přednáškový set. Přijíždí Honza Kuchař, který se tradičně chopil role organizátora rozmístění přednášek a volbu témat ve formě barcampu.

Jako první jsem si poslechl zajímavou přednášku o API Platform od Srigiho. Následuje Svelte (JS knihovna) od Honzy Tvrdíka. Pokračuje David Matějka s použitím PHPStanu v latte šablonách. Některé přednášky běží separátně, nelze tedy stihnout vše, ale každý si vybere co ho zajímá. Někteří již jen odpočívají před budovou.

Aby toho nebylo málo v průběhu pozdního odpoledne a večera dorazí na stoly várka skvělé grilované kýty, která se takto půl dne připravovala. Alternativou je vegetariánský guláš.

Den třetí

V sobotu jsem zvolil odpočinkový režim. Páteční noc se trochu protáhla, tak jsem potřeboval dobít energii na nedělní návrat. Ze sobotního programu zmíním přednášku Felixe o ukázce jak přispívat pull requesty do projektů na githubu. Felix měl ještě minimálně jednu přednášku a to o technologii ZEIT. Přednášku na téma zálohování pomocí nástroje BTRFS měl Josef. Odpoledne jsem se, ale vydal alespoň trochu vypotit a vyrazili jsme se postřílet na paintball, který je přímo zde v areálu, kdy taky jindy můžete vyprázdnit zásobník do lidí, kteří pracují pro Google, Ulož.to nebo Sledování.tv 🙂

Je sobota, dnes večeře není v jídelně, ale opékají se buřty (alternativou je grilovaný hermelín a zelenina). K tomu se střílí vzduchovkou na terč o licenci na produkty Jetbrains.

Po buřtech probíhá u ohně dlouhá a zajímá debata. Jede se v kroužku v několika tématech. První je představení účastníků, druhé kolo je o pozitivech na Nette a komunitě a poslední negativa. Co se probralo zůstalo u ohně.

Přednášky a témata byly již ohlášeny před kempem. Já jsem tam jel s tím, že bych nadhodil zpracování nějakého propracovanějšího tutoriálu pro začátečníky a pokročilé, protože bych to uvítal i já. Nevím jestli měl někdo dedukci, ale toto téma tam začalo rezonovat dříve než jsem jej stihl s někým probrat. Diskuze okolo toho byla poměrně plodná a dlouhá a již projekt začíná mít reálné obrysy. Sám jsem se také přihlásil k podání pomocné ruky.

Projekt nese pracovní název Skynette a bude tvořen na reálných potřebách programátorů. Kontrétně půjde o fiktivní pivovar, kde nás tutoriál provede v postupných krocích od vytvoření webu po přídání eshopového řešení např. s moduly B2C, B2B. Dále ukázky jak použít např. Vue a další technologie spolu s Nette. Bude k tomu vycházet obsah v češtině a v angličtině. Pro mě je toto největší poselství letošního setkání a pokud se podaří toto dílo dotáhnout bude to skvělý. Chceteli se dozvědět více a ideálně i přiložit ruku k dílu, zkoukněte vlákno na fóru.

Večer pokračoval poklidnou rozpravou v několika skupinkách. Já jsem se snažil zalézt zavčas, abych ráno mohl brzo vyjet. Hlásili vedra a cesta je dlouhá.

Den čtvrtý

V něděli odjíždím hned ráno. Jsou sice ještě v plánu dopolední přednášky, ale tento víkend se mi vždy kryje s poutí u nás v obci a abych z ní něco měl a stihl pozdravit příbuzné a známé, kteří se tradičně sjíždějí, musím vyrazit včasně.

Vstávám v 6. Rychle něco pojím, ranní hygiena a vyrážím. Všude je klid, jen v kuchyni již pracovnice areálu intenzivně uklízejí. Šlápnu do pedálů. Jelikož je brzo ráno a navíc neděle rozhodnu se to vzít zpět po hlavní silnici. K mé radosti je kousek za Křižanovem směr Žďár nad Sázavou uzavírka, takže si lebedím po prázdné široké silnici a cesta utíká. Po příjezdu do Žďáru se opět dále vydávám po hlavní na Havlíčkův Brod, kde je opět uzavírka, poté kousek po cyklostezce, pár vesnic a jsem doma a oproti loňské zpáteční cestě dokonce o hodinu a půl rychleji! To je progres 😀

Prodloužený víkend uzavírám pouťovým sranda fotbálkem a zaslouženým orošeným.

Nakonec musím přidat poděkování a to v první řadě pořadatelům Honzovi a Péťe, vše skvělé jako vždy, díky. Všem přednášejícím a sponzorům (ISPAlliance, Tlapnet a Jetbrains). Skvěle jsem si to užil, již se těším na další ročník. Další akcí je říjnová PoSobota v Pardubicích.