Pracuji sice ve vlastní kanceláři, ale občas mám rád změnu a zavítám do jiného kolektivu. Díky typu mého povolání nemám problém pracovat odkudkoliv. V posledních letech jsou na vzestupu sdílené kanceláře zvané coworkingy. Jeden takový mám nedaleko bydliště v Havlíčkově Brodě.

Jde o nové moderní prostory nedaleko centra města. Můžete si pronajmount nejen své pracovní místo, ale i celou zasedací místnost. K dispozici je i kuchyňka a standartní vybavení např. síťová tiskárna.

Provozovatelé coworkingu se snaží také o kulturní přispění veřejnosti. Pravidelně sem můžete na nejrůznější přednášky z různých oborů od ekologie, marketing po nejrůznější technologie.

Pro mě jako programátora jsou zajímavé nejen tyto přednášky, ale koná se zde také jednou ročně celodenní vývojářská konference Developer Day a každých několik měsíců sraz přátel PHP.

Pracujete-li z domu nebo jako já z vlastní kanceláře, ale rádi by jste občas změnu nebo navázali nové kontakty. Pokud budete mít cestu přes Havlíčkův Brod, neváhejte toto skvělé pracovní místo navštívit.

Pro podzim 2019 je připravena pořádná nálož přednášek.