S tabletem přichází v případě plnohodného využití otázka co vše budu potřebovat za příslušenství, aby se mi na něm pracovalo co nejlépe.

Klávesnice

Zásadní rozhodnutí o klávesnici jsem musel udělat ještě před objednáním samotného tabletu. Předpokládál jsem od začátku, že se budu pokoušet na iPadu i programovat, proto bylo pro mě při výběru důležité mít plnohodnotnou klávesnici. V kanceláři nám přebívala jedna Magic Keyboard. K ní jsem si objednal z USA pouzdro Canopy ke kterému se klávesnice přilepí. Klávesnice není tedy integrována v obalu iPadu jak to většinou můžeme vidět. Připojená je přes bluetooth.

Myš

Myš jsem zvolil také od Apple Magic Mouse 2 připojenou přes bluetooth.

Pencil

Od začátku jsem si pořídil Apple Pencil. Neměl jsem ambice na kresbu samotnou, ale používám ji k psaným poznámkách, kreslení rychlých diagramů, myšlenkových map. To je pro rozvinutí prvních myšlenek nápadu nebo rozepsaní problému pro mě naprosto neocenitlným pomocníkem. S vizuálních stvárněním se mi pracuje poté nejlépe.

USB-C Hub

Pro rozšíření připojitelnosti dalších periferií je USB C Hub nutností. Zvolil jsem model, který má HDMI, 2x USB-3, SD a MicroSD, USB-C pro nabíjení. Díky univerzálnosti USB-C lze připojit mnoho druhů příslušentví.

Ethernet

Občas pracuji v terénu a pro konfiguraci některých zařízení se potřebuji připojit pomocí síťového kabelu. Pomocí USB-C síťové karty lze snadno vyřešit.

3.5 mm audio jack

Pokud potřebujete občas připojit kabelem reproduktor je třeba mít USB-C Hub s 3.5 mm jack výstupem. Já ji mám bez něj, proto jsem pořídil ještě samostatnou přechodku USB-C -> 3.5 mm jack.

Brašna a pořadač

MacBook jsem zvyklý nosit v klasickém batohu s kapsou pro notebooky. Pro iPad jsem si pořídil brašnu přes rameno. Jelikož potřebuji někam přehledně nastrkat všemožné přechodky a kabely, přidal jsem do svého setupu pořadač do kterého jsem si všechny poskládal a vejde se mi do brašny.

Kabely

Základ je USB-C -> USB-C pro nabíjení. Poté HDMI -> HDMI pro připojení externích monitorů při využití USB-C Hubu, který disponuje HDMI. Je možné také využít přímé spojení USB-C -> HDMI ale v tu chvíli nemůžete nabíjet.